shield arrow-simple-alt-top arrow-simple-alt-left arrow-simple-alt-right arrow-simple-alt-bottom facebook instagram linkedin medium pinterest rss search-alt shaper twitter video-play arrow-long-right arrow-long-left arrow-long-top arrow-long-bottom arrow-simple-right arrow-simple-left arrow-simple-bottom readio arrow-simple-top speaker-down plus minus cloud hb pin camera globe cart rotate Group-35 star edit arrow-top arrow-right arrow-left arrow-bottom check search Close square speaker-up speaker-mute return play pause love new-tab equalizer

Meer kinderen naar school door patrouilles op het Voltameer

Sinds de inzet van politieboten op het Voltameer om kinderuitbuiting tegen te gaan, gaan veel meer kinderen naar school. Dat meldt een adjunct-directeur van een lokale school aan IJM Ghana.

Volgens de adjunct-directeur kwamen er vóór de bootpatrouilles minder dan 50 kinderen per dag naar school. Nu zijn dat er meer dan 120, en het aantal blijft groeien.

Het Voltameer in Ghana is met een oppervlakte van 8.502 km² het grootste kunstmatige waterbekken ter wereld. Ter vergelijking: het IJsselmeer is 1.100 km² groot en past dus bijna acht keer in het Voltameer. In de visserij op het meer worden duizenden kinderen uitgebuit. Zij moeten daar zwaar en levensgevaarlijk werk doen. Zo moeten kinderen onder water duiken om verstrikte netten los te maken, terwijl ze vaak niet kunnen zwemmen. De politieboten helpen de politie en IJM Ghana om deze kinderen sneller op te sporen en in veiligheid te brengen.

De adjunct-directeur vertelde over de impact van de patrouilles tijdens een voorlichtingsbijeenkomst van IJM Ghana en de maritieme politie. In acht dorpen langs het Voltameer gaven medewerkers van IJM en de politie informatie over kinderhandel en de risico’s voor kinderen die proberen te vluchten bij het zien van de boten. Ook de Ghanese Commissie voor Mensenrechten en Bestuurlijke Rechtvaardigheid was betrokken bij deze voorlichting.

In één van de dorpen werd een bijeenkomst georganiseerd in het huis van het dorpshoofd. Daar kregen 75 vissers en hun vrouwen uitleg over de gevolgen van kinderuitbuiting en de gevaren voor kinderen die op het meer werken.

Word deel van de beweging die een einde maakt aan slavernij en mensenhandel.

Dit is misschien ook interessant…

Bekijk meer
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Doneer en geef bescherming tegen geweld, uitbuiting en slavernij.

Uw gift maakt het mogelijk om slachtoffers van gedwongen arbeid te bevrijden en nazorg te geven, daders veroordeeld te krijgen en rechtssystemen te versterken.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Gegevens

Uw donatie: € 25,00

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Betaalmethode

Uw donatie: € 25,00

Selecteer een betaalmethode:

Vorige

U doneert eenmalig.

Login

Donor Portal

Review your giving, tax statements and contact info via the IJM Donor Portal.

please sign in
Email Sign Up
Get updates from IJM on stories from the field, events in your area and opportunities to get involved.
sign up